SPIS TREŚCI

Nie jestem uzdolniony językowo i z pewnością nie mam talentu do języków. Męczyłem się przez lata próbując nauczyć się języka niemieckiego i irlandzkiego w szkole. Po przeprowadzce do Hiszpanii i intensywnej nauce hiszpańskiego przez sześć miesięcy wciąż nie potrafiłem mówić w innym języku niż angielski. Tak mówi o sobie Irlandczyk Benny, który obecnie rozmawia płynnie w siedmiu językach.

Za siedmioma granicami, za siedmioma postojami była sobie kraina, w której rosły euro-drzewa. Piękne i wysokie, ze stówkami zamiast liści. Nooo, przynajmniej tak myśli moja rodzina, kiedy pyta „NO
Kacha! Jak ci tam?”

Chodź! Opowiem ci prawdziwą historię, o pieniądzach spadających z nieba i szybkich karierach.

W odwiedziny nie wypada przychodzić z pustą ręką. Dzieci nie wybaczają. Jeśli potrafią już mówić to zapytają bez ceregieli; „ A prezent ciocia dla mnie masz?”. A jak nie masz, to właśnie zrobi Ci się głupio. Im dzieci starsze tym potrzeby większe. Czasami wystarczy luźna dyszka na prezent dla dziecka, aby wyjść z sytuacji cało.

Słyszysz „hotele dla dorosłych” i co przychodzi ci do głowy jako pierwsze? Ty świntuchu. Chociaż tak – kobiety opalają się topless. Jednak to nie jest jedyna zaleta takich hoteli. Chcesz poznać pozostałe? Zapraszam.