NAUKA JĘZYKA HOLENDERSKIEGO

Cieszę się bardzo, że zaczynasz naukę języka razem z nami. Na tej stronie będziesz mógł uczyć się języka holenderskiego za darmo. Wybierz odpowiednią dla siebie kategorię.

Pamiętaj, że sama gramatyka i słówka to nie wszystko. Przydatna jest też wiedza o tym jak się uczyć.
Powodzenia!

A1

Poziom początkujacy

Jeżeli chcesz zacząć naukę języka niderlandzkiego to zajrzyj tutaj.


PRZEJDŹ
A2

Poziom podstawowy

Jeżeli masz już kilka lekcji języka niderlandzkiego za sobą to ten dział jest dla ciebie.


PRZEJDŹ
Wymowa

Wymowa

Wymowa w języku niderlandzkim jest bardzo ważna, tutaj dowiesz się o niej więcej.


PRZEJDŹ

Najnowsze wpisy

Jak się uczyć języków?

Nie jestem uzdolniony językowo i z pewnością nie mam talentu do języków. Męczyłem się przez lata próbując nauczyć się języka niemieckiego i irlandzkiego w szkole. Po przeprowadzce do Hiszpanii i intensywnej nauce hiszpańskiego przez sześć miesięcy wciąż nie potrafiłem mówić w innym języku niż angielski. Tak mówi o sobie Irlandczyk Benny, który obecnie rozmawia płynnie w siedmiu językach.

Język holenderski za darmo

W języku niderlandzkim zaprzeczyć można używając geen, lub niet. Użycie każdego z nich wiąże się z odpowiednią budową zdania. W końcu w języku niderlandzkim szyk ma znaczenie. Dzięki temu artykułowi mówienie “nie!” nie będzie dla ciebie więcej problemem.

Język holenderski za darmo

Czy w języku holenderskim jest tak samo jak w polskim i powiemy “dwa miesiące”, czy “dwa miesięcy”? A co z godzinami “dwie godziny”, czy “dwie godzin”? To nie jest takie oczywiste jak ci się wydaje.