Zastanawiasz się, gdzie są plaże z niebieską wodą, lub nie wiesz gdzie jechać na wakacje w tym roku? Oto kilka przydatnych porad jak zorganizować sobie czas na greckiej wyspie Zakynthos.

Uprzedzam, że jeżeli liczysz na suche fakty, to przykro mi – nie będzie. Kocham podróżować, ale kompletnie nie mam głowy do wszystkich nazw, wymiarów, dat czy innych równie interesujących informacji. Wyspa Zakynthos to był nasz pierwszy kontakt z Grecją. Wycieczka zorganizowana przez biuro podróży, ponieważ jesteśmy zbyt leniwi na organizowanie wypraw samemu. Hotel jak hotel, nauczyłam się, że okazja to czasami miejscówka z niższej półki. To jest jedna z rzeczy na co warto zwrócić uwagę wybierając wakacje. Ale sama wyspa nie zawiodła.

Już podczas pierwszego spaceru po wyspie, wróciliśmy z folderami wycieczek zorganizowanych w bardzo konkurencyjnych cenach. Warto przy okazji podpytać sprzedawców wycieczek, czy nie znają sprawdzonej i taniej wypożyczalni aut (bo jest ich tak dużo, ze nie warto przepłacać), fajnych tawern, albo najlepszej imprezy w miasteczku. Takim sposobem można wynająć samochód w bardzo dobrej cenie, bez żadnych kaucji, kart kredytowych, no i przede wszystkim problemów.

Co warto zobaczyć na Zakynthos?

Punktem obowiązkowym jest zrobienie sobie selfi z klifu oferującego zapierający dech w piersiach widok na wyspę wraku. Tylko proszę zróbcie to bezpiecznie i z głową, zdjęcia wychodzą piękne i bez ryzyka. Warto przejść się wzdłuż klifu, aby zrobić sobie fajne zdjęcia. Dla takiego widoku warto pojechać na Zakynthos.

chłopak ze śmieszną fryzurą patrzy w dół i trzyma się mocno skały co by nie spaść

Pozostając przy zatoce wraku warto też udać się na samą plażę. Można dostać się tam tylko transportem wodnym. Wycieczki są organizowane w bardzo dobrych cenach, a na oferty można natknąć się na każdym kroku. Warto je przejrzeć, a nie brać pierwszą lepszą.

Tawerna Ligthouse na klifie, to dwa w jednym! Widoki jak z filmów, i bardzo smaczne jedzenie. Jednak, aby móc zrobić sobie tam zdjęcia, trzeba zamówić coś z menu. Pro-tip: przynajmniej coś do picia.

Malutka wyspa Cameo, połączona mostkiem z lądem. Nie jest już tak spektakularna jak poprzednie miejscówki, ale warto zobaczyć. Ale uwaga, to popularne miejsce na ślub, a wtedy nie można zejść na dół wysepki.

Siarkowe źródła na plaży Xigia, poleca się bardziej ze względów zdrowotnych. Sam zapach siarki i mętna woda nie zachęcają do kąpieli, ale po chwili można się przyzwyczaić. W zamian dostajemy świetne miejsce do zdjęć!

Warto wynająć samochód.

Mając wynajęty samochód tak naprawdę możecie jeździć od plaży do plaży, od miasteczka do miasteczka. Gwarantuję, że w każdym miejscu znajdziecie coś, czego jeszcze nie widzieliście. Auto daje elastyczność, bo jeżeli traficie do średniego hoteliku, przy kiepskiej plaży, wakacje będziecie wspominać z rozczarowaniem. Nie wiem, czy upijanie się w barze z all inclusive pomoże. W każdym razie w takiej sytuacji korzystajcie z wycieczek organizowanych przez lokalsów. To jest bardzo mała wyspa, więc jeżeli zastanawiacie się czy 5 dni to nie za krótko, odpowiadamy, że wystarczy w zupełności!