Szantażowali ponad 100 dzieciaków, głównie chłopców. Grozili, że wrzucą do sieci ich nagie zdjęcia jeżeli nie dostaną pieniędzy. Zarobili na tym ponad 50.000 euro, a sami są jeszcze dzieciakami. Genialni młodzi Holendrzy. 

Ośmiu chłopców w wieku od 15 do 18 lat zostało aresztowanych w Leiden i okolicy. Według policji byli zaangażowani w szantażowanie nastolatków. Policja naliczyła blisko 100 ofiar, a najmłodsza z nich miała 14 lat.

informacje z portalu NOS

O ile dorośli mogą być upokarzani codziennie i wciąż wstają do pracy i zarabiają na swoje kredyty o tyle dla nastolatka nie ma nic gorszego niż utrata twarzy w swoim otoczeniu. O ile jeszcze parę lat temu taki nastolatek był względnie bezpieczny w domu o tyle dzisiaj przed jego własną głupotą nie chroni go nic. Jedząc obiad w domu wrzuca coś durnego na Facebooka.

Jeżeli jesteś rodzicem to patrzysz na swoją pociechę i rozpiera cię duma. Jesteś przekonany, że stworzyłeś coś wspaniałego, ale spróbuj spojrzeć krytycznym okiem bo może tę zupę wcina tępy dureń, który przesyła obcym osobom zdjęcia swojego krzywego interesu.

Ofiarami sprawców byli głownie chłopcy. Sprawcy podawali się za dziewczyny w social mediach, głownie na Instagramie i Snapchacie i nawiązywali kontakt z przyszłymi ofiarami.

informacje z portalu NOS

To właśnie wykorzystali pomysłowi młodzi Holendrzy z Leiden. To była łatwa kasa po którą wystarczało się schylić. Jak się okazało nastolatek zapłaci, a swoją głupotę będzie usiłował naprawić jeszcze większą dawką głupoty. Można myśleć o sprawcach jako ludziach zdegradowanych, przyszłych przestępcach, ale kto tutaj tak naprawdę jest zdegradowany? 

Sprawcy byli dobrze zorganizowani, podzieleni na grupy zadaniowe. Jedni obsługiwali lejkowe konta, inni zajmowali się wymuszeniem, a jeszcze inni kontaktowaniem się ze znajomymi ofiar w celu wywołania dodatkowej presji.

informacje z portalu NOS

To nie jest tak, że pisanie z ludźmi w internecie to coś nowego co przyszło wraz z rozwojem social mediów. Jak byłem młodszy to prym wiodły czaty obecne obowiązkowo na każdym dużym portalu. Ja nigdy nie wysłałem, ani nie prosiłem o nagie foty, a jakiś bardzo rozgarnięty nigdy nie byłem. Czy uratowało mnie to, że zdjęcia robiły tylko aparaty i to z kliszą? 

Sam bardzo muszę się starać, aby na YouTubie nie trafić na kanały patostremerów i inne podobnie górnolotne filmiki bo takie treści są promowane, takie się klikają. Dodajmy do tego „modelki” instagramowe promujące się swoimi tyłkami i łatwo dostępną pornografię i mamy wzorce, z których czerpią dzieciaki zafiksowane na seksie. Myślące, że wysyłanie zdjęć swojej fujary jest całkiem dobrym pomysłem.

W tym miesiącu policja już aresztowała 30 innych osób z dwóch grup zajmujących się wymuszeniami. Ilość chłopców ulegających szantażom stale rośnie. Prokuratura jest zaniepokojona tą nową formą przestępczości. »Młodzi ludzie zaczynali od kradzieży w sklepach, teraz przenoszą się  ze swoją działalnością przestępczą na social media« tłumaczy prokurator Sanne van der Harg.

informacje z portalu NOS

Teraz jest już tylko z górki do zrobienia z siebie debila. Wspomniani już szantażyści dali lepszą lekcję i szkołę życia swoim ofiarom niż ich rodzice mogli kiedykolwiek zaoferować. Chociaż zarówno ofiary i przestępcy w tym przypadku mieli tyle samo lat ich poziom zrozumienia rzeczywistości był diametralnie inny.

Podczas, gdy jedni są zamknięci w swojej bańce szczęścia, chronieni przez karlingowych rodziców zamiatających każdą przeszkodę z drogi swoich dzieciaków inni coraz agresywniej wykorzystują ich naiwność i niesamodzielność.  

Jonge criminelen streken ton op door chantage met naaktfoto’s